RKS Bór Regut - strona nieoficjalna

RKS Bór Regut vs KS Puznówka 1996 (3 czerwca 2017 r.)
Ładowanie...

Debiut

• autor: RKS Bór Regut, 2017-06-04 18:27

Radość z szóstego zwycięstwa z rzędu, trzy bramki Ernesta, dwie bramki i trzy asysty Kuby - tym żyliśmy w sobotnie popołudnie na Bór Arenie. A jest jeszcze jedna rzecz, która nie może nam umknąć. To debiut wychowanka Akademii w kadrze seniorskiej.

(więcej w rozwinięciu)

3 czerwca 2017 roku - zapamiętajcie dobrze tę datę. To wtedy swój debiut w piłce seniorskiej zaliczył Rafał Możdżonek. Śledzącym mecze naszej Akademii Rafała przedstawiać nie trzeba. Tym, którzy nie mieli przyjemności oglądać meczów Akademii, prezentujemy Rafała z wielką dumą.

Rafał to podstawowy zawodnik drużyny złożonej z chłopców roczników 2002-04 prowadzonej obecnie przez trenera Mateusza Hajdackiego. Rafał gra tam na pozycji stopera. To ambitny i piekielnie pracowity walczak, który nosi opaskę kapitana. To zdobywca 2 reguckiej Złotej Piłki. W kadrze seniorskiej zadebiutował w meczu na Bór Arenie z KS Puznówką. Rafał dostał od trenera Jacka 9 minut, w których znakomicie zaprezentował się w pomocy. Błysnął na tyle skutecznie, że trener Jacek już dał znać, że chce, aby Rafał znalazł się w kadrze meczowej na ostatni mecz seniorów na Bór Arenie.

Więcej o debiucie prezes Albert Niemiec: Dla Zarządu najważniejszym wydarzeniem mijającego weekendu nie były wcale zwycięstwa (które oczywiście niezwykle cieszą), ale debiut wychowanka Akademii, która prężnie działa od kilku lat. Jednym z celów statutowych jest szkolenie młodzieży i przygotowywanie młodych zawodników do gry w piłce seniorskiej. I ten cel właśnie został osiągnięty. To efekt niezwykle żmudnego procesu, w którym ogromną rolę odrywają szkoleniowcy. Rafał trenował u 3 szkoleniowców. Prowadziłem go ja, później trener Daniel Wiącek i obecnie trener Mateusz Hajdacki. Warto wspomnieć, że zarówno Daniel, jak i Mateusz swoje pierwsze piłkarskie, a później trenerskie kroki stawiali właśnie w Borze Regut. Proces jest żmudny bo to codzienna praca na treningach, na zgrupowaniach i cotygodniowe mecze. Ale Rafał to dopiero wierzchołek góry lodowej. Do drzwi kadry seniorskiej już niedługo będą pukali kolejni wychowankowie Akademii, dlatego radzę obserwować naszych młodych zawodników na meczach rozgrywanych na Bór Arenie i na Orliku w Celestynowie.

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

pon.

Józefovia II JózefówRKS Bór Regut
Józefovia II Józefów 3:3 RKS Bór Regut
2017-09-03, 12:00:00
    relacja »

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Burza Pilawa 4:2 CKKS Sokół Celestynów
Polonia II Warszawa 3:4 Amur Wilga